Xboxa One znają bardzo dobrze wszyscy zapaleni gracze. Trwają również odwieczne spory pomiędzy zwolennikami Xboxa oraz PS. Co przemawia za wyborem pierwszej opcji?

Plusy Xbox One

Niektórzy mogą narzekać na duże rozmiary konsoli, jednak wygląd zewnętrzny nie ma większego znaczenia, kiedy konsola zostanie podłączona do telewizora. Na korzyść wpływa szeroki wybór rozmaitych funkcji oraz aplikacji w menu. Wiele gier Xbox One ma na wyłączność – to oznacza, że niektóre tytuły znajdziemy jedynie korzystając z tego konkretnego urządzenia. Biblioteka gier powiększa się coraz bardziej, a żeby korzystać z Xbox Live nie trzeba mieć wykupionej subskrypcji. Świetny kontroler oraz ciągłe wsparcie przez Windows i rozwój z aktualizacjami przemawia ostatecznie za Xbox One.

Co może ci się nie spodobać w konsoli

W porównaniu z konkurencją czasami informuje o mniejszej dostępnej ilości klatek na sekundę. Minusem mogą być duże rozmiary konsoli, jednak nie powinny być one ogromnym problemem ze względu na to, że konsole zazwyczaj mają jedno stałe dla siebie miejsce. Polski sklep jest nieco skromniejszy od zagranicznych, a gry instalują się bardzo długo.

Co oprócz gier?

Oczywiście nie kupujemy konsoli tylko dla gier. Zadowoleni będą z Xbox One fani seriali, gdyż mają możliwość zainstalowania aplikacji Netflixa. Poza nim często wybieranymi są Youtube, Showmax, Spotify oraz Amazon. Bez problemu można również odtwarzać dane z pamięci, podłączonej przez USB. Umożliwia połączenie do telewizora dzięki HDMI oraz emitowaniu gameplayu na Twitcha.