Wśród wszystkich marek to właśnie LG od pewnego czasu utrzymuje status lidera wśród producentów telewizorów. Nic dziwnego – innowacyjność, nowe technologie, barwy i zachwycająco dobra jakość dźwięku stawia ich na czele w rankingach.

Nano cell

W najnowszych modelach zastosowanie technologii nano cell odbywa się bezpośrednio na filtrze barwnym, a nie jak dotąd jako osobna część panelu. Czym jest w ogóle nano cell? Panel z nałożonymi nano kropkami pozwala na doskonałe odwzorowanie kolorów. W praktyce oznacza to tyle, że zarówno siedzący naprzeciwko telewizora, jak i ci pod większym kątem widzą dokładnie tą samą paletę barw. Odwzorowanie kolorów matrycy nie różni się w żadnym stopniu.

Przede wszystkim minimalizm

Telewizory LG stawiają na prostotę i rezygnują ze zbędnych dodatków. Na podstawie w kształcie półksiężyca znajduje się bardzo cienki ekran, o grubości nawet 6,9 mm. Sam telewizor jest bardzo smukły, niektóre modele zgrabnie udają obrazy i mogą być przyklejone do ściany (signature w7 – picture on wall).

Nasycenie i barwy

Ultra Luminance odpowiada za lepsze odwzorowanie kolorów w telewizorach LG. Mają być o wiele bardziej nasycone, co daje naprawdę fenomenalne wrażenia, w porównaniu ze starszymi technologiami. Dodatkowo oprogramowanie WebOS 3.5 oferuje powiększenie wybranego fragmentu obrazu.

Dla fanów seriali

Na tę wieść ucieszą się wszyscy, którzy spędzają wieczory oglądając seriale, filmy lub chciały by wypróbować w końcu platformę Netflix. Dostajemy bowiem darmowy dostęp do Netflixa na okres 3 miesięcy w wersji Premium.