Monitory HP stworzone zostały z myślą o użytkownikach, korzystających z o wiele bardziej wymagających programów. Docenią je szczególnie graficy, twórcy gier, zajmujący się animacją oraz telewizją.

Co wyróżnia na rynku monitory HP?

Zapewniają bardzo wysoką jakość obrazu, która jest bardzo ważna dla wszystkich osób zajmujących się grafiką. Ekrany posiadają podświetlenie LED, płaskie obudowy oraz nie zawierają rtęci, która jest bardzo niebezpieczna dla środowiska. Konkurują z innymi monitorami TN, posiadając technologię In-Plane Switching (IPN). Zapewnia ona szeroki kąt widzenia, świetne odzwierciedlenie kolorów oraz wysoki kontrast. Największe z nich to monitory 27 – calowe, oferta obejmuje jednak również te 24 i 21,5 cale.

Kolory

27 – calowy gigant jest w stanie wyświetlić aż miliard różnych barw. Mniejsze urządzenia to ok. 16,7 miliona kolorów, co i tak jest bardzo dobrym wynikiem na rynku. W dodatku przejście pomiędzy kolejnymi odcieniami jest bardzo płynne, a jakość obrazu odpowiada telewizorom HD.

Cena

Najmniejszy z modeli można już znaleźć za około 1100 złotych, za 24 cali zapłacimy 1600 zł, a 27 cali to koszt aż 2700 złotych. To jest bardzo dużo jak na monitor, jednak nigdzie nie dostaniemy tyle możliwości, co w monitorach HP. Ostatnio coraz częściej konkurują z najlepszymi modelami na rynku, a firma przestaje być już kojarzona tylko z drukarkami i laptopami. Bardziej wymagające osoby przerzucają się z monitorów firmy Dell na HP, ze względu na szeroką gamę oferowanych funkcji.